סיכום ועדת היגוי 11.7.15

היגוי. 11.7

 

תמי בן פורת אסטרטגיה

תהליך: מטרות העל: הסכם מדיני. ארבע מטרות: תשתיות תנועה, תודעה ציבורית, פעילות פרלמנטרית, נשים מעורבות בתהליך דיני.

שלושה מקורות אינפורמציה: מעגלי שיח, רכזות צוותים. מומחים (תהליך מתמשך).

צוות אסטרטגיה ליקט את כל הרעיונות הללו. סדרנו הכל בטבלה. קטלגו לפי נושאים. ועדת אסטרטגיה ישבה מספר פעמים. ניתחנו את הממצאים. על מה יש קונצנזוס? למשל: מגוון. לבטים – למשל: האם רצויות פרובוקציות? האם ירתיע נשים לא מהשמאל?

חפשנו יעדים כמותיים. נותן אפשרות לראות איפה אנחנו.

 

מסקנות עיקריות:

  1. מגוון
  2. להשאיר את מטרות התנועה
  3. התנועה לא מפגלתית. פונה לקונצנזוס רחב (לא שמאל)
  4. המילה שלום מעוררת בעייתיות. לא משנים את השם אבל דרושה התמודדות
  5. תנועת שטח רחבה ולא היררכית אבל דרושה מנהיגות ויד מכוונת

 

**להוסיף את הטבלה שחולקה**

 

תודעה ציבורית – דרך מגוון

תשתיות – 30%  כי צריך להשקיע בתשתית כדי לבנות את התנועה. מבחינת מבנה ארגוני -סגורות. צריך לחזק את התשתיות כדי לבצע את המשימות.

קשרי ממשל – 10% יחסית נמוך. יעלה בשנה הבאה. לאחר שנהיה כוח גדול יותר

נשים מעורבות בתהליך מדיני – לא עלה במעגלי שיח או מה רכזות. אג'נדה של התנועה אבל לא ברור מה התפקיד שלנו בזה. בעיקר דיאלוג עם פורום דבורה ו 1325.

 

יעדים ל 12 החודשים הקרובים:

תודעה ציבורית –

להגיע לחשיפה תקשורתית במגוון מקומונים. יעד בפני עצמו כי מגדיל תודעה. משקף את הפרישה הגאוגרפית. אינדיקציה לפעילות לויאלית. יעד ריאלי. גיוס מובילי דיעה מסקטורים שונים – יודעים לדבר בשפה של הסקטור הרלבנטי. דפוס חברות שתומכות במרכז ימינה. הגדרנו מספרי יעד לנשים: .

2000  פעילות בצוותים / תומכות צוותים (משקיעות פעם בחודש).

30000 נשות לייק שניתן לומר שמאחורינו

קהל יעד כללי – אין מספר

דרוש מבצע תנועתי לחזור לכל הרשומות והרדומות. +גיוס חברות חדשות

מתוך 100 חברות פעילות בצוותים תהיינה מגוונות

עד שלושה פרויקטים גדולים בשנה. לפחות שניים מהם במטרה להגביר מגוון.  למשל: שביל ישראל בכל שבת פעילות בישוב אחר. כל הצנועה מגוייסת לזה. לא מחליפות את צוות פרוייקטים רק מסמנות יעדים

 

תשתיות:

גיוס משאבים, 30% מחברות התנועה כי גם משקף מחוייבות. הראשון של הצוותים ואיושם. בדיקה אם הצוותים הבלימה למטרות התנועה. דרושה לשם כך התגייסות כלל תנועתית לאיוש צוותים. בכל צוות צריכה להיות עתודה ראויה שתאפשר חפיפה לאחר כמה חודשים. הקמת צוותי עבודה לפי הסקטורים במגוון.

תקשורת פנים ארגונית – דרושים נהלי עבודה. דיווח שבועי קבוע בין רכזות צוותים. שקיפות באתר התנועה. שמירת קשר רציף עם כל חברה בתנועה (רכזות איזוריות). נוהל משוב בין צוותים.

תשתיות דיגיטאליות – שידרוג בסיס נתונים. הכשרות – דרושים כלים.

יצירת קבוצות מקומיות וסניפים של פעילות

 

קשרי ממשל:

מיפוי ח״כים + למי יש קשר עם ח״כים. מי איתנו ומי אנטי. לאחר מכן – דיאלוג פורה עם משתפי פעולה טבעיים. לגבי הנגד – הורדת אנטגוניזם. לחזק קשרים עם מנהיגות מקומית כי משם יוצאים תאים מפלגתיים. כולל פעילי מפלגות. נסיון להגיע לפגישה עם נשיא / ראש הממשלה.

 

שאלה לדיון עתידי: האם תנועה פמיניסטית?

 

לו״ז: כל צוות מכין יעדים קונקרטיים ותוכניות עבודה שנתיות. רכזות צוותים צריכות להגדיר משאבים שהן צריכות מהתנועה. איזה כוח אדם צריכות. במעגלי השיח היו רעיונות יפים. נעביר לכרזות צוותים שיוכלו לאמץ לצורך תוכניות עבודה. סוף אוגוסט – מתחילות לחשוב על מדידה.

רכזות היגוי מחולקות בין הצוותים – הן יחזירו את זה לצוות אסטרטגיה כדי לסגור את תוכנית העבודה הכוללת. לבדוק אם נותן את השלם. מה חסר.  נציגות של ועדת אסטרטגיה יצטרפו לצוותים השונים כדי לעזור בבניית תוכנית עבודה.

 

שאלה: איך לדברר לכך הנשים ובפרט למי שהיה במעגלי השיח.  טבלת מעגלי שיח מופיעה באתר. צריך מייל לכל אחת מהחברות שהייתה במעגלי שיח. יעל ברזילי תדאג. הצעה: אסטרטגיה מגיעה לצפון / דרום / מרכז ועוד.

 

מהמומחים שהתייעצנו איתם עלה נושא  מיתוג התנועה.

מוזמנות לפגישה עם פרופ עירן הלפרין ב 19.7 ב 9:30-12.  תחילתו של תהליך. התנועה נבחרה כך שהמעבדה של הלפרין תלווה אותנו. מתוקצב על ידי ארגון גרמני. תהליך שיעסוק במיתוג, מסרים, איך להגיע למגוון. איך לדבר עם מגוון. עזרה בבנית הכשרות. דרושות נציגות מצוות תוכן, דיגיטל, תקשורת. מפגש חד פעמי לפורום הרחב. בהמשך יהיה צוות שימשיך עם המעבדה של הלפרין.

 

אביטל מהכשרות: מרכזת עם תמי את הכשרות.

שלושה נושאים:

נבנתה הכשרה סביב הסרט על נשות ליבריה. מערך הדרכה שמלווה את הסרט. צריך להכין מערך של הקרנות. בתיאום עם מעיין וגלית ורכזות

מכינות שאלות ותשובות. יהיה און ליין מצולם.

הכשרת דוברות. יש תאריכים ומקומות

 

מבנה ועדת היגוי.

**חלוקת מסמך** יישלח דיגיטאלית

מבנה דומה לדירקטוריונים מבחינת אחריות להחלטות.

צריך לבדוק הלימה בין ועדת היגוי לבין תקנון העמותה

נדרשת הבחנה בין רכזות היגוי לרכזת התנועה.

יש התנגדות לוטו של רכזות היגוי / רכזת תנועה

התנגדות מהטרמינולוגיה של דירקטוריון – לנו יש אחריות מעשית לבצוע ולא רק להחלטה.

צריך להוסיף: סמכויות רכזות היגוי

יהיה דיון על המבנה והסמכויות של היגוי. זו יריית פתיחה של הדיון.

נדרשת החלטה מי חברה בהיגוי. מי שבהיגוי מעורבת בחשיבה על סמכויות.

מי שרוצה להיות בהיגוי חייבת להיות חלק מהעשייה באופן משמעותי. רכזות אזוריות – כמה מכל אזור (צפון עד דרום). הצעת ביניים: מי שלא פעילה בצוותים או לא הייתה בישיבות היגוי אחרונות – מודיע אם פורשת.

יעל ברזילי תשלח את המסמך ושאלות לדיון.

נקים צוות שיחשוב על מבנה וסמכויות ועדת היגוי ורכזות היגוי. עליסה, סביונה. אתי. אריאלה. מעיין?  יעל ברזילי.

 

שלי מודיעה שמבקשת לפרוש מריכוז היגוי.

נדרשים נהלי עבודה ברורים יותר, שתוף בין רכזות צוותים – הורדת לחץ מרכזות היגוי.

 

 

 

צום איתן:

איילת צריך להתייחס לפרויקט כאל פרויקט אסטרטגי – משנה את המודעות לתנועה.

יעל: היה רצף של נשים צמות. נשים חדשות לתנועה הצטרפו לצום. תחושה שחיבר אנשים. עשרות מבקרות מכל הארץ. נרשמים חדשים לתנועה. שבעה שכנים שהציעו את הבית. תחושה שאנחנו סיפור טוב שם. מקדשנו את העשייה לנושא מגוון. להביא דתיים וחרדים.

לוגיסטיקה: זורם עם חריקות. יש מקום לשפר. הצמות ישנות בבית של הירושלמיות. מתנדבות – עוד לא בגור אבל מתקדם. חשוב להירשם. הוספנו טבלה של פירוט הצמות מי הן. מה הסיפור שלהן. הוחלט שלא יהיו הרצאות אלא רק סיפורים אישיים ושיח פתוח. הדסה אחראית תוכן. חשוב שאם יודעים על אנשים שמגיעים שעשויים לעניין – להגיד להדסה. חשוב להביא אנשים עם עניין

גלית מסי רכזת צמות ומשתתפות

תקציב – נאסף כסף באוהל עצמו. מימונה 58%. 135 אנשים תרמו.

גלית וצוות טלפניות מגייסות נשים. עבודה של הרכזות. יש רצף של 3-4 צמות ביום עד ה 13.8.

ביום ששי 17.7 בבוקר מפגש עם מתנחלות. שרה אליעש מגיעה. להביא תקשורת. יום חמישי תבוא ציפי טרופה לתעד. כדאי שיבואו עוד נשים.

דיגיטל – 200 לייקים חדשים 50000 איש נחשפו לפעילות דיגיטל. פעילות דיגיטל אינטנסיבית. עלייה של 170% במעורבות גולשים לפעילות שלנו. עולים דיונים צריך שנגיב. צריך דיונים.

תקשורת – קבלנו הרבה תקשורת. הסיפור מעניין. הצלחנו לעניין את התקשורת. עבדנו יעיל עם הודעה מראש ודף מסרים. יחצנים ישבו על טלפונים. לקח: לחשוב על פרויקטים דרמטיים ומעניינים. מחוץ לקופסה כדי לעניין תקשורת. הודעה לעתונות מנוסחת היטב. תרומה טובה של ענת סרגוסטי ורונית מינקין. זמיר שחבש (יחצ) מוכן לעזור

אריאלה: זה פרויקט מדהים והוא מתגלגל. אני רואה במעגלים הפרטיים שלי איך זה מתפתח עם הזמן. מגיע לקהלים אחרים. אם לא נצליח להשיג אישורים לכל התקופה צריך לעדות הון פוליטי תקשורתי מזה.

משפטית:  בעיה עם המשך הצום. משטרה יש רשיון רק עד ה 15.7. בלי אישור מהמשטרה אין אפשרות לפנות לעירייה. מהעירייה יש לנו אישור עד יום שלישי 13.7. עורכת דיו מטעמינו פנתה לעיריה בבקשה להיתר ל 50 ימים. סירבו בהסתמך על נוהל של העיריה. ההנחה הייתה שתהיה אפשרות לפנות שוב לקבל אישור להמשך. כתוצאה מהסירוב של העיריה בדקנו אפשרות לפנות לבית המשפט ולטעון שהסירוב לא סביר. עוד גבי לסקי תמכה. פנינו לאגודה לזכויות האזרח והם מוכנים לייצג אותנו. פנו בנושא הזה כבר בעבר לבית המשפט. ייצגו אותנו ללא תשלום מלבד אגרה (כ 2000שח). פניה לביימ"ש – לא בטוח שיתקבל. לדעת סביונה הסבירות לקבל 50 ימים נמוך. יחד עם זאת הגשת עתירה יכולה לעורר תקשורת + לחץ על העיריה.

במקביל – מרשק מגיש בקשה לאישור לעוד 3 ימים

יש אופציה לעבור לכיכר אגרנט או לגן הוורדים

חשוב לשמור על כללי התנהגות לפי ההיתר.

אתי לקחה על עצמה את הטיפול באגודה.

מרשק יגיש בקשה למשטרה ולעיריה.

כשנקבל סירוב מהעיריה נגיש פנייה לבית משפט באמצעות האגודה לזכויות האזרח.